Možno si niektorí pomyslia, čo tu hľadá nejaká prívlačová gumová nástraha v love kaprov, karasov, pleskáčov, plotíc a inej tak zvanej bielej ryby.  Určite ste už niekedy špekulovali pri vode, kde je množstvo sumčeka hnedého či čierneho, čo v niektorých vodách je niekedy až katastrofa.  Nahodíte červa, mäkkú peletu, kukuricu a stále len Američania, ako sa sumčekom ľudovo hovorí, pritom ste si istí, že daný revír schováva vo svojich hlbinách pekné ryby v podobe kaprov, amurov či karasov.

V obchodnej sieti venujúcej sa rybárskym potrebám,  sa okrem iných perličiek stále častejšie ukazujú rôzne gumové atrapy kukurice, kostných červov a samozrejme aj ostatných červov či rôznych imág.

Kukurica v gumovej podobe sa už stále častejšie stáva akýmsi „pop-upom“, dokonca v rôznych farebných vyhotoveniach  a ešte, aby sa nepovedalo, aj v rôznych chutiach.

No a práve tieto nástrahy (hlavne gumové atrapy kukurice), sú ideálnou nástrahou na vody plné sumčekov. Nevieme z akého dôvodu, ale  gumová kukurica im nechutí a akosi ju obchádzajú už pri prvom dotyku s ňou. To sme spozorovali asi počas dvoch rokov lovu rýb na takých vodách, kde na kosťákov sa za hodinu nalovilo aj dvadsať sumčekov bez väčších problémov.

Pri love na umelú kukuricu som asi len v dvoch prípadoch ulovil sumčeka na túto nástrahu a to bola vždy umelá kukurica dipovaná  dipom.

Not Found Products Not Found Products No products were found matching your selection.

Close
Cena
Brand
Close Košík
Close Obľúbené
Naposledy Zobrazené Close
Close

Close
Navigácia
Kategórie